Hakkımızda

Istventures, hızlı büyüme potansiyeline sahip şirketlere yatırım yapan özel bir sermaye kuruluşudur.

Istventures, yatırım sonrası şirket içinde aktif rol alır. Şirketin her alanında yeniden yapılandırma çalışmalarına bizzat öncülük eder. Kendi alanlarında yetkinlik sahibi olan yönetim ekipleri kurar.

Kurucusu Zafer Parlar Mexx International B.V. ve Nike Inc. şirketlerinde üst düzey yöneticilik yapmıştır. Orta ve güney Amerika (LATAM), Avrupa, Ortadoğu ve Africa (EMEA) bölgelerinde liderlik rolleri üstlenmiştir. Farklı sektörlerden uluslararası şirketlere yönetim kurulu danışmanlığı yapmaktadır.

Zafer Parlar’ın yazdığı “Business over Turkish Coffee” adlı kitabı D&R, Apple books ve Amazon tarafından satılmaktadır. Parlar, uluslararası iş ilişkileri konusunda üniversiteler ve uluslararası şirketlerde konuşmalar yapmaktadır. The Economist‘in Yuvarlak Masa Toplantıları ve Dünya Ekonomik Forumu (WEF) konuşmacıları arasında yer almıştır.

Parlar; Hollandaca, İngilizce ve Türkçe bilmektedir.

Yatırımlar

Sportive A.Ş.

Sportive; tekstil, ayakkabı ve ekipman üretimi, dağıtımı ve perakendesi alanlarında faliyet göstermektedir. Kasım 2012 de yapılan yatırımın ardından birkaç sene içinde Türkiye'nin en büyük yerli spor şirketi haline gelmiştir. Uluslararası spor markalarının Türkiye dağıtıcısı olarak ülkenin her köşesine yayılmış kurumsal ve toptan müşteri ağına sahiptir. Farklı spor kategorilerinde yüzlerce takımın malzeme tedarikçisidir. Perakende sektöründe hızla büyüyerek çok markalı spor mağazacılığının ana oyuncularından biri haline gelmiştir. Ülkenin en geniş spor marka ve ürün seçenekleri sunan e-ticaret sitesine sahiptir.

www.sportive.com.tr

Alfred A.Ş.

2011 yılında İstventures tarafından kurulan Alfred Concierge, kısa sürede sektörünün lideri konumuna yükselmiş bir servis şirketidir. Güvenle hizmet alan 325,000 aktif A-B sosyo - ekonomik kullanıcısı bulunan Alfred‘in işlem hacmi her yıl hızla büyümektedir. Alfred, Rezidanslar, ofisler, alışveriş merkezleri, bankalar, otomotiv ve lojistik şirketlerinde yerleşik kadrolarıyla kurumsal hizmetler vermektedir. Çağrı merkezi ve Web üzerinden bankaların kredi kartı sahiplerine, mobil operatör kullanıcılarına özel geliştirilen kampanyalarla bireysel hizmetler sunmaktadır.

www.alfred.com.tr

myGini Inc.

Merkezi San Francisco da bulunan myGini Inc. entegre ödeme sistemleriyle alışveriş imkanı sunan bir mobil uygulamanın geliştiricisidir. Uygulama finans kuruluşları, kredi kartı sahipleri ve perakendecileri ortak bir platformda buluşturup taraflara ayrı ayrı farklı faydalar sağlamaktadır. Mastercard ve Visa gibi ödeme sistemleri, finans kuruluşlarıyla köprü görevi görerek kart sahiplerine farklı alışveriş keyfi yaşatmanın yanısıra perakendecilerin ve finans kuruluşlarının işlem sayısını yapay zeka yardımıyla arttırmaktadır. Anlık bildirimler sayesinde bankacılıkla kredi kartı ödül programını birleştirmektedir.

www.mygini.com

Center for Business Culture in Turkey

Center for Bussiness Culture in Turkey yabancı ve yerli iş insanlarına Türk iş kültürünün diğerlerinden farkı konularında eğitim hizmeti veren bir kuruluştur.

Şirket; yabancı şirketlere ve onlarla iş yapan Türk şirketlerine kültürel çatışmaları önleme ve çözme konusunda özel seminerler vermektedir. Bu alanda akademik bilginin yaşananlarla harmanlandığı “İş’te Türk/Business over Turkish Coffee” kitabını iki dilde satışa sunmuştur. İngilizce baskısı “Business over Turkish Coffee” Apple books ve Amazon tarafından satılmaktadır.

www.businesscultureinturkey.com

Karınca Design A.Ş.

Karınca, gülümseten özel tasarım objeleri, hediyelik eşyaları tedarik eden, üreten, toptan ve perakende satışa sunan bir şirkettir. Mağaza zincirinde satışa sunduğu onlarca markanın yanı sıra Karınca ürünlerini üretip satışa sunmaya başlamıştır. Özel oluşturulan ürün gamı seçkin perakende zincirleri ve e-ticaret sitelerinde toptan satışa sunmaktadır. Kurumlara özel hediye imkânları sunan Karınca Tasarım, Türkiye'nin en seçici ve kaliteli hediyelik e-ticaret sitesine sahiptir. 31.05.2018 de çıkış yapıldı.

İletişim

Ahi Evran Cad. Polaris İş Merkezi
No:21 Kat:2 D:14 Maslak / Sarıyer
+90 212 251 07 77
info@istventures.com

Thank you! Your submission has been received!

Oops! Something went wrong while submitting the form